10-03-2017 13:26:24 - DDS SP v.3.16.4.1

RESULTATLISTE
DGI Nordsjællandsmesterskab pistol 15m 2017

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Børn
1123576Julius Trap18-045 Frederiksværk Skytteforening256/91
2123588Simao Pedro Reposo18-045 Frederiksværk Skytteforening228/74

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Junior
1129306Signe Donovan18-019 Søborg SG&I259/83
2121426Svend Boeg Therkelsen18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby123/59

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse UNG 1 Hånd
173445Per Lange Laursen18-044 Søllerød Skytteforening258/89

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse UNG 2 Hånd
1122823Signe Glejborg Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening266/86
2128901Sisse Sofie M. Mark18-001 Hillerød Skytteforening253/88
3126087Casper O.T. Larsen18-001 Hillerød Skytteforening246/86

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
161720Jens Hartwig18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby282/93
257955Jens Jacob Haugaard18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby278/91

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
164496Hans-Henrik Ellekær18-019 Søborg SG&I271/92
266653Lars Pedersen18-044 Søllerød Skytteforening270/89
365847Jakob Keis Hansen18-048 Hørsholm Pistolforening267/90
465060Per Chr. Madsen18-026 Ramløse IF Skydning265/89
566060Lars Holte18-048 Hørsholm Pistolforening263/89
687042Johnny Lundstrøm18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby261/87
762420Carsten Bech-Jensen18-026 Ramløse IF Skydning255/89

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
161921Bo Jacobsen18-007 Stenløse Skytteforening256/83
264808Erik W. Andersen18-019 Søborg SG&I256/76
3114010Torben Espø18-032 IF "Skjold" Skævinge255/82
481420Michael Petersen18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby252/85
564070Peter L. Nielsen18-032 IF "Skjold" Skævinge250/80
661851Lars Grønlund Ottesen18-029 Farum Skytteforening249/86
769591Arne Berg Søeballe17-321 Greve Skytteforening246/83
8125021Kasper Leth Jensen18-111 Espergærde Skytteforening217/79

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 4
163094Ethan A. N. Ingholt18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby253/87
2121994Claus Hagen Nielsen18-043 Værløse Skytteforening251/87
3117309Mikkel Holmgren18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby244/83
4129304Christian Donovan18-019 Søborg SG&I242/80
595129Raymond Azzopardi18-111 Espergærde Skytteforening232/79
6126182Anders Nichum18-026 Ramløse IF Skydning223/82
765596Claus Juul18-111 Espergærde Skytteforening210/71
868254Henrik Furdal18-007 Stenløse Skytteforening203/77
9116609Peter Leon Hansen18-074 Blovstrød Pistol Skytteforening201/72

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 1
191950Mogens Bering Larsen18-026 Ramløse IF Skydning277/92
266086Ejner Nicolaisen18-048 Hørsholm Pistolforening276/92
363419Steen Pico Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening272/95
4121421Carl Nielsen18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby267/88
562815Aleksander Olinger18-029 Farum Skytteforening263/88
6109969Ejvind Sørensen18-074 Blovstrød Pistol Skytteforening261/82
766135Niels Kjær18-048 Hørsholm Pistolforening257/79
866034Preben Christensen18-048 Hørsholm Pistolforening253/86
965433Peter Englev18-111 Espergærde Skytteforening253/81
1066161Knud Winther Knudsen18-048 Hørsholm Pistolforening252/86
1183286Ole Collin Rasmussen18-001 Hillerød Skytteforening251/81
1281166Henning Kamp18-029 Farum Skytteforening237/80
1362421Carl Christjansen18-183 IF 1864 Pistolskytteafdeling236/81

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd - 2
161650Richard Thers18-007 Stenløse Skytteforening234/79
268117John Ottosen18-074 Blovstrød Pistol Skytteforening232/81
362156Svend Christensen18-183 IF 1864 Pistolskytteafdeling217/79
466651Leif Laursen18-044 Søllerød Skytteforening203/66
561745Dorrit Thers18-007 Stenløse Skytteforening201/63
6113028Folmer S. Gørtz18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby188/68
763291Palle Milton18-074 Blovstrød Pistol Skytteforening183/66

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 1
164322Dennis Bagge Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening277/94
263575Kaj Greisager18-001 Hillerød Skytteforening277/90
363427Shila Pico Petersen18-001 Hillerød Skytteforening276/95
463336Gert Roland Havstreym18-029 Farum Skytteforening274/90
562763Jens Christiansen18-029 Farum Skytteforening272/92
663546Kaare O. Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening271/91
7103840Henrik Lerfeldt17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening271/88
8110298Lars Bilø18-001 Hillerød Skytteforening270/90
9116074Erik Thørup18-048 Hørsholm Pistolforening269/92
1071207Erkki Søndergaard18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby269/90
1197037Poul Christiansen18-001 Hillerød Skytteforening266/95
12117925Kim Stæhr18-001 Hillerød Skytteforening266/90
13124054Michael Larsen18-001 Hillerød Skytteforening264/84
14106332Kenneth Weiss18-001 Hillerød Skytteforening258/86
15120326Jørgen Larsen18-001 Hillerød Skytteforening257/85
1666656Jan Rajchman18-044 Søllerød Skytteforening256/89
17116839Morten Puukka Tornøe18-043 Værløse Skytteforening254/83
18111223Michael H Bodenhoff18-001 Hillerød Skytteforening250/82
1962739Michael Mosbæk Witte18-029 Farum Skytteforening244/86
2062776Henrik Ole Jakobsen18-043 Værløse Skytteforening244/81
2162729Peter Holde Hansen18-029 Farum Skytteforening241/81
2290024René Krog18-029 Farum Skytteforening238/71

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd - 2
1128011Chris Jørgensen18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby267/91
2127349Maria Warming Larsen18-001 Hillerød Skytteforening266/91
3129317Lars Henriksen18-043 Værløse Skytteforening262/89
491811Jørgen Eskildsen18-001 Hillerød Skytteforening260/88
5119993Birgitte Kjems18-026 Ramløse IF Skydning260/85
684732Carsten Heegaard Petersen18-022 Ganløse S&I257/88
786070Henrik Bech18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby257/85
8121423Helle Boeg18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby254/81
9109133Bjørn Bavnehøj Thomsen18-022 Ganløse S&I253/82
10128012Steen B. Sørensen Vevest18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby250/85
11116182Sabrina Bach Bjerg18-032 IF "Skjold" Skævinge250/78
12117311Poul Martens18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby249/80
13110393Johan Mastrell18-048 Hørsholm Pistolforening246/78
14128719Philip Joachim Albeck18-001 Hillerød Skytteforening244/86
1588133Pavel Ibenforth18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby243/85
16116184Jonas Melgaard18-032 IF "Skjold" Skævinge217/71
17127347Carsten Larsen18-001 Hillerød Skytteforening194/72

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Børn
1123576Julius Trap18-045 Frederiksværk Skytteforening262/91
2123588Simao Pedro Reposo18-045 Frederiksværk Skytteforening259/82

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 1
157955Jens Jacob Haugaard18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby283/93

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 2
165847Jakob Keis Hansen18-048 Hørsholm Pistolforening272/91
266060Lars Holte18-048 Hørsholm Pistolforening268/89
362420Carsten Bech-Jensen18-026 Ramløse IF Skydning267/85
465060Per Chr. Madsen18-026 Ramløse IF Skydning265/85
561921Bo Jacobsen18-007 Stenløse Skytteforening258/83

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 1 Hånd - 3
1116074Erik Thørup18-048 Hørsholm Pistolforening264/92
2126182Anders Nichum18-026 Ramløse IF Skydning239/76
368254Henrik Furdal18-007 Stenløse Skytteforening231/75

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Senior 2 Hånd
191950Mogens Bering Larsen18-026 Ramløse IF Skydning275/98
266086Ejner Nicolaisen18-048 Hørsholm Pistolforening270/88
366161Knud Winther Knudsen18-048 Hørsholm Pistolforening268/88
463419Steen Pico Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening268/88
5106274Egon Weinreich18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby264/87
661650Richard Thers18-007 Stenløse Skytteforening263/89
766135Niels Kjær18-048 Hørsholm Pistolforening262/92
866034Preben Christensen18-048 Hørsholm Pistolforening262/86
961745Dorrit Thers18-007 Stenløse Skytteforening241/79
10113028Folmer S. Gørtz18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby188/64

 

 

Luftpistol, 15m. - Klasse Voksen 2 Hånd
1103840Henrik Lerfeldt17-409 Nykøbing Sj. Skytteforening287/96
264322Dennis Bagge Nielsen18-001 Hillerød Skytteforening280/93
3117925Kim Stæhr18-001 Hillerød Skytteforening266/90
4110393Johan Mastrell18-048 Hørsholm Pistolforening259/85
562091Dorthe Overgaard Pedersen18-003 Frederikssund IF 1864258/90
6110298Lars Bilø18-001 Hillerød Skytteforening251/84
7117311Poul Martens18-052 Skyttelauget Kgs. Lyngby217/77